Beton dekoracyjny w budownictwie
Jak kupic zaprojektowac i wynajac mieszkanie z zyskiem

Kącik architekta – Grace Farms przedstawia SANAA-projektowany budynek “River”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Fundacja SANAA Grace Farms, organizacja charytatywna non-for-profit w New Canaan w stanie Connecticut, złożyła wniosek do miejskiej Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego na zaprojektowaną przez SANAA, meandrującą strukturę nazwaną Rzeką .
Projekt priorytetowo traktuje potrzeby społeczności poprzez zachowanie 75-hektarowej posiadłości Grace Farms jako stałej oferty otwartej przestrzeni i dostarczającej szereg publicznych udogodnień, takich jak biblioteka, gimnazjum i kościół.
Cieszymy się, że dzielimy się cudownie delikatnym projektem SANAA z członkami Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego oraz ze społecznością, której służymy ,.
stwierdził Sharon Prince, prezes Fundacji Grace Farms.
Grace Farms to miejsce, w którym ludzie mogą spacerować z psem, czytać książkę nad jeziorem lub po prostu relaksować się w pięknej, naturalnej scenerii.
Poprzez bezproblemowe wtopienie się w krajobraz Rzeka wzmacnia to doświadczenie, niemal likwidując barierę między pomieszczeniami osłoniętymi wewnątrz a światem zewnętrznym.
Jeśli zostanie zatwierdzony, River będzie pierwszą amerykańską komisją SANAA od czasu otrzymania nagrody Pritzker Architecture Prize w 2010 roku.
Czytelnik nadal będzie dla architektów.
opis.
Położony w krajobrazie Grace Farms, wśród łąk, lasów, mokradeł i jezior, które zostaną zachowane na zawsze, projekt SANAA zaczyna się na pagórku, a następnie płynie i wije się długim, łagodnym zboczem w szeregu zakrętów, tworząc staw – podobne miejsca w swojej podróży.
Strukturalnie, budynek ze szkła, betonu, stali i drewna jest w istocie pojedynczym długim dachem, który wydaje się unosić około 10 stóp nad powierzchnią ziemi, gdy skręca i przewraca się przez krajobraz.
Chodniki, dziedzińce i szklane owijane bryły, które tworzą się pod dachem, są niezwykle przejrzyste, nie przedstawiają barier, a raczej zachęcają ludzi do obcowania z ekspansywnym naturalnym otoczeniem.
Rzeka, która wije przez nieco ponad akra z 75-akrowej Grace Farms, zostanie zbudowana przez Fundację na szacunkowy koszt 50 $ 60 milionów.
W najwyższym punkcie rzeka zaczyna się przestrzenią, która będzie wykorzystywana jako sanktuarium dla Grace Community Church, które będzie organizować usługi w niedziele.
Inne obszary pomocnicze w rzece pomieszczą bibliotekę, pomieszczenia dla dzieci, jadalnię i salę gimnastyczną, a także przestrzeń spotkań, z której mogą korzystać również organizacje non-profit.
Osoby związane z Grace Community Church założyły Grace Farms Foundation w 2009 roku jako niezależną organizację, w celu czerpania korzyści dla społeczności New Canaan.
Kazuyo Sejima z SANAA oświadczył: Naszym celem nad rzeką jest sprawienie, by architektura stała się częścią krajobrazu bez zwracania uwagi na siebie, a nawet odczuwania budynku.
Mamy nadzieję, że ci, którzy są na terenie posiadłości, będą mieli więcej radości z pięknego środowiska i zmieniających się pór roku poprzez przestrzenie i doświadczenie stworzone przez Rzekę.
Komisja ds.
Planowania i zagospodarowania przestrzennego miasta New Canaan zatwierdziła proponowane wykorzystanie Grace Farms w 2008 r., Zachowując otwartą przestrzeń na nieruchomości prywatnej uprzednio zatwierdzonej dla 10-częściowego podziału.
Komisja P & Z dokona teraz przeglądu ulepszonego projektu budynku i planu lokalizacji.
Projekt SANAA w efekcie rozpuszcza zatwierdzoną objętość projektu w krajobrazie i redukuje ilość stałych miejsc siedzących w sanktuarium.
Oczekuje się, że Komisja podejmie decyzję w sprawie wniosku do końca 2012 roku.
Aby uzyskać więcej informacji na temat SANAA, kliknij tutaj! Odsyłacz: SANAA, Grace Farms
[patrz też: izolbet a, konie allegro, olx koscian ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: izolbet a konie allegro olx koscian