Beton dekoracyjny w budownictwie
Jak kupic zaprojektowac i wynajac mieszkanie z zyskiem

Budownictwo i architektura : TED Talk: Dlaczego architekci muszą używać swoich uszu / Julian Treasure

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W architekturze mówimy o przestrzeni i formie.
Mówimy o doświadczeniu i znaczeniu.
Wszystkie te cechy są nierozerwalnie związane z zmysłowym doświadczeniem światła, dotyku, zapachu i dźwięku.
Ekspert dźwięku Julian Treasure prosi architektów o rozważenie zaprojektowania dla naszych uszu, powołując się, że jakość akustyki przestrzeni wpływa na nas fizjologicznie, społecznie, psychicznie i behawioralnie.
Więcej po przerwie.
W tej krótkiej rozmowie Treasure pokazuje, w jaki sposób statystyki odzwierciedlają walory dźwiękowe przestrzeni kosmicznej.
Im więcej przestrzeni, takich jak szpitale, tym bardziej rozproszony jest personel i tym mniej spokojni są pacjenci.
Skarb prowadzi również symulację, która naraża publiczność na to, co.
Rewerberacja.
w klasie może zrobić zrozumiałość mówiącego.
Następnie następuje ta symulacja z inną, w której pogłos jest zmniejszony o 60%, a różnica jest zaskakująca.
Podkreśla akustykę w środowiskach edukacyjnych i powtarza, w jaki sposób systemy edukacyjne mogą się poprawiać, udostępniając przestrzenie, które są bardziej odpowiednie do słuchania.
do nauki.
Treasure podkreśla, że architekci, jako projektanci środowiska, muszą brać pod uwagę nasze zdrowie pod względem interferencji dźwięku, poziomu hałasu i niedostatecznej akustyki.
Daje wgląd w wyniki pewnych wyborów architektonicznych i dostarcza rozsądne rozwiązania, które rozważają, w jaki sposób można dostosować akustykę, aby przestrzeń była mniej chaotyczna audytoryjnie.
Aby uzyskać więcej filmów na temat dźwięku, świadomego słuchania i sposobów, w jakie wpływa na nas, odwiedź stronę http://www.ted.com/speakers/julian_treasure.html
[hasła pokrewne: karty champions league 2014 15 allegro gruntu, karty champions league 2014 15 allegro, schody dywanowe zabiegowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: karty champions league 2014 15 allegro schody dywanowe zabiegowe strefy przemarzania gruntu