Beton dekoracyjny w budownictwie
Jak kupic zaprojektowac i wynajac mieszkanie z zyskiem

Architektura 21szego wieku : UNStudio wygrywa konkurs na projekt teatru tańca w St. Petersburgu

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Projekt UNStudio wygrał konkurs na budowę teatru tańca o powierzchni 21 000 metrów kwadratowych w historycznym centrum Sankt Petersburga w Rosji.
W nowym kompleksie mieści się Balet Eifmański w Petersburgu, którego szefem jest choreograf Boris Eifman.
Z czterech zaprezentowanych projektów (Jean Nouvel, UNStudio, Sn.
Hetta i Zao) projekt UNStudio został wczoraj jednogłośnie wybrany przez jury do realizacji.
Widziany w designboom.
Opis architekta i więcej zdjęć po przerwie.
Pałac taneczny stanowi integralną część planu głównego kwartału miasta na placu miejskim w historycznym centrum Sankt Petersburga.
Kontekst urbanistyczny budynku ma zasadnicze znaczenie dla projektu.
Pałac taneczny umieszczony jest na placu w taki sposób, aby umożliwić nieograniczoną widoczność do pobliskich katedr Władimira i Piotra i Pawła, tworząc w ten sposób niektóre z najbardziej wyjątkowych budynków w Petersburgu.
Cechy rzeźbiarskie pałacu tanecznego odzwierciedlają cechy otaczających budynków w planie głównym, zapewniając połączenie z otoczeniem, zachowując przy tym jeszcze istotność.
Główne wejście główne zostało włączone do projektu fasady, aby w pełni zintegrować budynek z tym tętniącym życiem placem publicznym.
Projekt UNStudio dla pałacu tańca przedstawia otwarty i zachęcający budynek teatru z możliwością przyjęcia 1300 gości (duże audytorium 1000, małe audytorium 300).
Zagadnienia programowe koncentrują się na przestronnym obiegu publicznego foyer i przejrzystym związku z otaczającym go placem publicznym i miastem.
Integracja z istniejącymi sąsiednimi budynkami jest osiągnięta zarówno przez skalę budynku.
co w elewacji podąża za typową linią dachu o długości 28 metrów i przeobrażającą przezroczystością, która jest wprowadzona przez system elewacji z trójkątnymi panelami okładzinowymi.
Różnica między nieprzezroczystymi i perforowanymi panelami zapewnia kontrolowaną otwartość, w zależności od programu, widoków i orientacji.
Pionowy foyer zapewnia wysoki poziom przejrzystości od wewnątrz do zewnątrz, jednocześnie przedstawiając rodzaj sceny dla odwiedzających teatr; miejsce do zobaczenia i zobaczenia.
otwarta aranżacja i konstrukcja balkonu w foyer zapewnia płaskowyże dla własnej choreografii zarówno intymności, jak i ekspozycji.
Istotnym elementem projektu UNStudio dla głównego widowiska w nowym teatrze tańca są zarówno względy akustyczne, jak i bliskość publiczności na scenie.
Z tego powodu wybrano formę podkowy.
Forma ta jest uważana za jedną z najbardziej udanych form akustycznie w teatrze baletowym i muzycznym zarówno dla wykonawcy, jak i publiczności, a bliskość, jaką zapewnia scena, zapewnia intymne i zbiorowe przeżycie dla widza.
Obowiązkowym wymogiem podczas projektowania widowni było umożliwienie oglądania stóp tancerza z każdego miejsca w hali przez cały czas, bez względu na to, gdzie wykonawca był ustawiony na scenie.
[przypisy: schody dywanowe zabiegowe, gramatura bawełny, izolbet a ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: gramatura bawełny izolbet a schody dywanowe zabiegowe