May 29th, 2018

Hannes Henz Zaprojektowany przez Frei + Saarinen Architekten, celem Pawilonu Lignum jest informowanie społeczeństwa o możliwościach zastosowania drewna w budownictwie.
Stworzony jako centrum szkoleniowe i informacyjne, projekt ukazuje potencjał ekspresji drewna w bardzo nowoczesnym kluczu.
W pełni zdigitalizowany proces produkcji umożliwił optymalizację zarówno ilości użytego materiału, jak i systemu montażu, co spowodowało znaczną redukcję kosztów i maksymalne wykorzystanie właściwości wytrzymałościowych drewna.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Fundacja SANAA Grace Farms, organizacja charytatywna non-for-profit w New Canaan w stanie Connecticut, złożyła wniosek do miejskiej Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego na zaprojektowaną przez SANAA, meandrującą strukturę nazwaną Rzeką .
Projekt priorytetowo traktuje potrzeby społeczności poprzez zachowanie 75-hektarowej posiadłości Grace Farms jako stałej oferty otwartej przestrzeni i dostarczającej szereg publicznych udogodnień, takich jak biblioteka, gimnazjum i kościół.
Cieszymy się, że dzielimy się cudownie delikatnym projektem SANAA z członkami Komisji Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego oraz ze społecznością, której służymy ,.
stwierdził Sharon Prince, prezes Fundacji Grace Farms.
Grace Farms to miejsce, w którym ludzie mogą spacerować z psem, czytać książkę nad jeziorem lub po prostu relaksować się w pięknej, naturalnej scenerii. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Jaki jest związek między seksem, architekturą i designem.
Otwarcie jutro, 29 września, Playboy Architecture, 1953-1979 bada rolę architektury w słynnym magazynie dla mężczyzn Playboy.
Colomina, wraz z kuratorami NAiM / Bureau-Europa w Maastricht w Holandii, skupiają ekspozycję wokół badań Beatriz Colomina, profesora w Szkole Architektury Uniwersytetu Princeton i założyciela ich programu Media and Modernity, który studiuje połączenie przez ostatnie trzy lata.
Playboy Architecture, 1953-1979 ilustruje, jak miasta, budynki, wnętrza, meble i produkty zawsze odgrywały ważną rolę w świecie fantasy Playboy.
Odkąd Hugh Hefner uruchomił Playboy w 1952 roku, jego erotyczne spready zawierały takie postaci jak Frank Lloyd Wright, Mies van der Rohe, Buckminster Fuller, Mosze Safdie i Paolo Soleri. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Tatiana Bilbao Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 aprox Projekt opiera się na formie archetypu domu.
Koncepcja składa się z siedmiu różnych sekcji o różnych kształtach.
Podstawowa koncepcja siedmiu sekcji tworzy ciągłość przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych, które odpowiadają sobie nawzajem.
diagram Projekt tworzy przestrzenie przekształcające wewnętrzną zewnętrzną relację i rozwijające formę kwestionującą ekstrawertyczny i introwertyczny charakter domu. Read the rest of this entry »