May 29th, 2018

Hannes Henz Zaprojektowany przez Frei + Saarinen Architekten, celem Pawilonu Lignum jest informowanie społeczeństwa o możliwościach zastosowania drewna w budownictwie.
Stworzony jako centrum szkoleniowe i informacyjne, projekt ukazuje potencjał ekspresji drewna w bardzo nowoczesnym kluczu.
W pełni zdigitalizowany proces produkcji umożliwił optymalizację zarówno ilości użytego materiału, jak i systemu montażu, co spowodowało znaczną redukcję kosztów i maksymalne wykorzystanie właściwości wytrzymałościowych drewna.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Jaki jest związek między seksem, architekturą i designem.
Otwarcie jutro, 29 września, Playboy Architecture, 1953-1979 bada rolę architektury w słynnym magazynie dla mężczyzn Playboy.
Colomina, wraz z kuratorami NAiM / Bureau-Europa w Maastricht w Holandii, skupiają ekspozycję wokół badań Beatriz Colomina, profesora w Szkole Architektury Uniwersytetu Princeton i założyciela ich programu Media and Modernity, który studiuje połączenie przez ostatnie trzy lata.
Playboy Architecture, 1953-1979 ilustruje, jak miasta, budynki, wnętrza, meble i produkty zawsze odgrywały ważną rolę w świecie fantasy Playboy.
Odkąd Hugh Hefner uruchomił Playboy w 1952 roku, jego erotyczne spready zawierały takie postaci jak Frank Lloyd Wright, Mies van der Rohe, Buckminster Fuller, Mosze Safdie i Paolo Soleri. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

W ostatnim dziesięcioleciu azjatycki sektor budowlany powoli podchodził do idei zielonego budynku.
Ruch nabrał tempa od 2005 r., Wprowadzając w końcu 13 krajowych narzędzi oceny budynków ekologicznych.
Pomimo gwałtownego wzrostu liczby certyfikowanych budynków, podejście do zazieleniania jest w najlepszym przypadku fragmentaryczne i ostrożne.
Budynek Asian Green nie robi wystarczająco dużo, by złagodzić skutki, ani też nie uczynić z konwencji Greeninga różnorodnych potrzeb regionu i jego mieszkańców.
Konieczne jest ponowne przemyślenie. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Centrum Sztuki Kreatywnej Diller Scofidio + Renfro na kampusie Uniwersytetu Browna ma zostać ukończone w 2010 roku.
Nowe centrum 36.000 stóp kwadratowych będzie obejmować salę recitalową na 200 miejsc, salę projekcyjną 35 mm, studio nagrań, laboratorium multimedialne, przestrzeń galeryjną i duże multi – specjalne studia produkcyjne.
Więcej o Centrum Sztuki i więcej zdjęć po przerwie.
Trzy nieprzerwane płyty podłogowe zapewniają przestronne wnętrza dla różnych elementów programowych centrum.
Stan poddaństwa występuje wtedy, gdy główne płyty podłogowe są wycinane wzdłuż linii wzniosu i przemieszczane w odcinkach. Read the rest of this entry »