Posts Tagged ‘Deska Podłogowa’

Architektura 21szego wieku : Roberto Cantoral Cultural Center / Broissin Architects

May 29th, 2018

Pau l Rivera Architekci: Broissin Architects Lokalizacja: Coyoacán México DF, Meksyk Projekt zespołu: Gerardo Broissin, David Suárez, Alejandro Rocha, Rodrigo Jiménez, Mauricio Cristóbal Projekt Rok: 2012 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Broissin Architetcs, Alejandro Rocha, Pau l Rivera + 30 Obszar projektu: 9 287 mkw.
Akustyka: Omar Saad, George Augspurger Inżynier budowy: Armando Serralde Konstrukcja stalowa: Nabor Castillo Współpracownicy: Enrique Guillen, Adrian Tellez, Gabriela Maldonado, Ruben Zepeda, Luis Mu.os, Erik Rubín, Jose Luis Durán, Sara Villanueva , Elizabeth Salinas, Juan Manuel Vargas, Pamela Moreno Powierzchnia: 17 679 m2 Zainspirowany ruchem batuty dyrygenta, projekt budynku składa się z pięciu dachów betonowych poruszających się w górę iw dół w harmonii, aby nadać kształt, przestrzeń i światło projekt.
Każdy dach reprezentuje linię instrumentów muzycznych, zawsze prostą, stałą i równoległą.
Chcieliśmy stworzyć projekt, który żyje dla drzew, ponieważ drzewa stanowią część jego życia.
Nie możemy myśleć o mrocznej i tradycyjnej sali koncertowej, gdy teren projektu znajduje się w leśnej okolicy z ogromnymi i starymi drzewami. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Trzy muzea w Rotterdamie.
Muzeum Boijmans Van Beuningen, Holenderski Instytut Architektury i Nederlands Fotomuseum.
przynoszą bogatą kulturę Brazylii do miasta na Maas.
Brazylia Contemporary działa od 30 maja do 23 sierpnia 2009.
Brazylia jest inspirująca, zdumiewająca, niesamowita. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Ciekawość dzieci jest narzędziem do szerszej refleksji na temat różnych sposobów i prędkości interakcji i percepcji przestrzeni dziennych, w zależności od naszego wieku, przy użyciu jednej portugalskiej tradycyjnej istotności stosowanej do drzwi zewnętrznych w celu ochrony przed słońcem i owadami, zwykle odrzucanych i amortyzowanych przez współczesną architekturę.
W kontekście Festival des Architectures Vives w Montpellier (18-21 czerwca), na temat: Ephém.
Res Curiosités ., ateliermob mający na celu wymyślenie wszechświata dziecięcego na jednym zabytkowym dziedzińcu Montpellier.
+ 86 Wszechświat, który może wchodzić w interakcje z dziećmi i zapewniać im poczucie proporcji i skali tak długo, jak możliwość eksplorowania ich ciekawości, w kółko, nieustannie szukając zmian w otaczającej przestrzeni poprzez własną wyobraźnię.
Interwencja, która może przybierać różne znaczenia w zależności od jej formy i wzmacniać ją tylko ze względu na jej efemeryczność. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Z Meksyku, Grecji, USA, Danii i Chin.
Na dzisiejsze Round Up, przywieźmy Ci wcześniej przedstawione Centra Kultury z całego świata na AD.
Centrum Kultury Fundacji Stavros Niarchos – Renzo Piano Projekt Fundacji Centrum Kultury Stavros Niarchos w rejonie Faliron Delta w Atenach, Grecja.
Budynek jest projektowany przez – według mnie – mistrza zrównoważonej architektury: Renzo Piano.
SNFCC nie jest zwykłym budynkiem, ponieważ będzie zawierał bardzo ważny program: Bibliotekę Narodową Grecji i Grecką Operę Narodową. Read the rest of this entry »