Nowoczesna architektura : Flying Walls / ateliermob

May 5th, 2018

Ciekawość dzieci jest narzędziem do szerszej refleksji na temat różnych sposobów i prędkości interakcji i percepcji przestrzeni dziennych, w zależności od naszego wieku, przy użyciu jednej portugalskiej tradycyjnej istotności stosowanej do drzwi zewnętrznych w celu ochrony przed słońcem i owadami, zwykle odrzucanych i amortyzowanych przez współczesną architekturę.
W kontekście Festival des Architectures Vives w Montpellier (18-21 czerwca), na temat: Ephém.
Res Curiosités ., ateliermob mający na celu wymyślenie wszechświata dziecięcego na jednym zabytkowym dziedzińcu Montpellier.
+ 86 Wszechświat, który może wchodzić w interakcje z dziećmi i zapewniać im poczucie proporcji i skali tak długo, jak możliwość eksplorowania ich ciekawości, w kółko, nieustannie szukając zmian w otaczającej przestrzeni poprzez własną wyobraźnię.
Interwencja, która może przybierać różne znaczenia w zależności od jej formy i wzmacniać ją tylko ze względu na jej efemeryczność.
Ale nie tylko dzieci osiągną alternatywne wersje przestrzenne tego samego miejsca.
Każdy inny użytkownik zawsze będzie miał nową percepcję i będzie ciekaw jak pomóc w ewolucji przestrzennej.
Interwencja będzie kontrastować ze stałym i solidnym charakterem dziedzińca budynku i konserwatywnym charakterem otoczenia, zamieniając się w atrakcję, wzywając ludzi do obserwowania lub interakcji.
Zainspirowany pracami wenezuelskiego artysty Jesúsa Soto (1923-2005), koncentrującego się na pożądanej niepewności lub woli zaprzeczania stałości / niezmienności, a także dzięki tradycyjnym portugalskim paskom z tworzywa sztucznego, konstrukcji anty-muchowej i drzwi cienia, ateliermob rekonfigurował jeden dziedziniec R.
Vallata w Montpellier.
Począwszy od stałego i stałego (istniejącego budynku), ateliermob mającego na celu przeskalowanie dziedzińca do wszechświata dziecięcego, sygnalizując drobne szczegóły istniejącej architektury, zmieniając ogólną percepcję i tworząc różne warstwy przezroczystości.
Pobudzenie plastikowych prążków, wywołane ruchami odwiedzającego lub wiatrem, dało pożądane poczucie mutacji i ruchu, a dziecięca ciekawość odegrała decydującą rolę w tej żywej architekturze.
We wrześniu Ateliermob będzie uczestniczyć w Experimenta Design 2009 (Lizbona), a interwencja będzie następować po tych samych zleceniodawcach.
[przypisy: farby do betonu, beton architektoniczny, Deska Podłogowa ]

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny Deska Podłogowa farby do betonu