Magazyn architektoniczny : Playboy Architecture, 1953-1979

July 4th, 2018

Jaki jest związek między seksem, architekturą i designem.
Otwarcie jutro, 29 września, Playboy Architecture, 1953-1979 bada rolę architektury w słynnym magazynie dla mężczyzn Playboy.
Colomina, wraz z kuratorami NAiM / Bureau-Europa w Maastricht w Holandii, skupiają ekspozycję wokół badań Beatriz Colomina, profesora w Szkole Architektury Uniwersytetu Princeton i założyciela ich programu Media and Modernity, który studiuje połączenie przez ostatnie trzy lata.
Playboy Architecture, 1953-1979 ilustruje, jak miasta, budynki, wnętrza, meble i produkty zawsze odgrywały ważną rolę w świecie fantasy Playboy.
Odkąd Hugh Hefner uruchomił Playboy w 1952 roku, jego erotyczne spready zawierały takie postaci jak Frank Lloyd Wright, Mies van der Rohe, Buckminster Fuller, Mosze Safdie i Paolo Soleri.
Jak twierdzi program Colominy, rewolucja seksualna i rewolucja architektoniczna są nierozłączne .
Wystawa ukazuje, jak Playboy ukształtował męskość pod wpływem architektury i designu.
Wystawa: Playboy Architecture, 1953-1979 Terminy: 29 września.
10 lutego 2013 Miejsce: NAiM; Maastricht, Holandia Więcej informacji tutaj! O Beatriz Colomina .: Beatriz Colomina jest historykiem architektury w School of Architecture i założycielem programu Media and Modernity na Uniwersytecie w Princeton.
Jest autorką kilku książek, w tym: Seksualności i przestrzeni .
(1992),.
The Sex of Architecture.
(1996) i.
Domesticity at War.