Budownictwo wczoraj i dzis : Bauhaus 1919-1933, wystawa w MoMA

September 13th, 2018

Muzeum Sztuki Nowoczesnej przedstawia Bauhaus 1919 -1933: Warsztaty dla nowoczesności od 8 listopada 2009 r.
Do 18 stycznia 2010 r.
Szkoła Bauhaus w Niemczech – najbardziej znana i wpływowa szkoła sztuki awangardowej w XX wieku.
zgromadził artystów, architektów i projektantów w niezwykłej rozmowie o naturze sztuki we współczesnym świecie.
Mając na celu ponowne przemyślenie samej formy współczesnego życia, uczniowie i wykładowcy Bauhausu stworzyli szkołę dla olśniewającego szeregu eksperymentów w sztukach wizualnych, które miały transformujący wpływ na lata 1920 i 1930 i głęboko ukształtowały nasz współczesny świat wizualny.
Wystawa gromadzi ponad 400 prac, które odzwierciedlają niezwykle szeroki zakres szkolnych przedstawień, w tym wzornictwo przemysłowe, meble, architektura, grafika, fotografia, tkaniny, ceramika, teatr i projektowanie kostiumów, malarstwo i rzeźba.
Obejmuje prace słynnych wykładowców i znanych studentów, w tym Anni Albers, Josefa Albersa, Herberta Bayera, Marianne Brandt, Marcela Breuera, Lyonela Feiningera, Waltera Gropiusa, Wasilija Kandinskiego, Paula Klee, László Moholy-Nagy, Lucia Moholy, Lilly Reich , Oskar Schlemmer i Gunta Stölzl, a także mniej znani, ale równie nowatorscy artyści.
Więcej informacji tutaj.
[podobne: szklana ściana, trasowanie drewna, zgłoszenie zakończenia budowy ]

Powiązane tematy z artykułem: szklana ściana trasowanie drewna zgłoszenie zakończenia budowy