Budownictwo i architektura : Formacje adaptacyjne / Studio projektowe 4of7

May 5th, 2018

Studio Projektowe 4of7 w połączeniu z Programem Absolwentów Uniwersytetu w Belgradzie spędził rok badając alternatywy dla Portu Belgradzkiego, 110 hektarowego obszaru nad Dunajem w południowo-wschodniej Europie.
Port należy do centralnej części miasta, a obecnie dawne przemysłowe nabrzeże przyciągało deweloperów, władze miejskie, architektów i planistów do projektowania swojego przyszłego potencjału.
W ciągu ostatnich dwóch terminów akademickich, Program Absolwentów miał okazję pracować z rzeczywistą przebudową strony i wymiany pomysłów z Daniel Libeskind Studio i Gehl Architekci, którzy pracują nad planem ogólnym.
Więcej o projekcie po przerwie.
Studio Projektowe 4of7 zamierza opracować podejście integrujące społecznie.
ożywić miasto.
Wybrany przez dyplom Milutina Cerovića projekt dyplomowy Adaptive Formations bada ideę adaptacji przestrzennej za pomocą metod projektowania opartych na regułach.
Strategia opiera się na procesie oddolnym, zaczynając od planu głównego i kończąc na indywidualnym projekcie budynku.
Oparliśmy nasze podejście na elastycznych i zorientowanych czasowo strategiach projektowych, kontrastujących z planem podstawowym w oparciu o wizję Studio Daniela Libeskinda .
wyjaśnił studio.
Złożone formy przestrzenne są generowane po zbadaniu potrzeb programistycznych i kompatybilności w ramach szerszego systemu.
W procesie stopniowym, istniejące magazyny są konwertowane na wiele zastosowań związanych z przemysłem związanym z wiedzą.
Jednocześnie tworzą się sieci przestrzeni publicznych w odniesieniu do różnych scenariuszy obłożenia, w celu umożliwienia interakcji pomiędzy stałymi użytkownikami a gośćmi.
.
Plan jest ukierunkowany na przyszły rozwój, ponieważ model ten może zapewnić ramy dla wzrostu gęstości zabudowy i ewolucji wysokich budynków na miejscu.
Tytuł projektu: Adaptacyjne formacje Punkty: dyplomowy projekt Milutin Cerović 4of7 Studio projektowe na Uniwersytecie w Belgradzie Program studiów podyplomowych Mentor: Djordje Stojanović
[hasła pokrewne: Kruszenie betonu, płytki elewacyjne, Bloczki betonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Bloczki betonowe Kruszenie betonu płytki elewacyjne