Beton dekoracyjny w budownictwie
Jak kupic zaprojektowac i wynajac mieszkanie z zyskiem

Budownictwo i architektura : Elektrownia Wodna Punibach / monowolum architektury + projekt

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości architektury monovolume + projekt Architekci: monovolume architektura + projekt Lokalizacja: Planeiler Alm, Południowy Tyrol, Włochy Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości architektury monovolume + projekt + 23 Klient: Puni Energie GmbH (Ltd.) Elektrownia wodna Punibach jest pomyślany jako pęknięcie w krajobrazie.
Harmonicznie zintegrowany w swoim otoczeniu, otwiera go gwałtownie i odkrywa maszyny we wnętrzach, które służą przekształceniu naturalnych mocy w użyteczną energię.
Betonowa płyta wtopiona w grunt oddziela gładki pagórkowaty krajobraz i surową strukturę budynku wykonaną z naturalnych, ziemnych materiałów.
W nocy wygląd zmienia się radykalnie.
Dzięki architekturze monovolume + design Podczas gdy krajobraz znika w ciemności, elektrownia świeci przez lamelarną fasadę i prezentuje się jako punkt orientacyjny dla widzów nad drogą.
Dzięki architekturze monovolume + design Podobnie jak w poprzednim projekcie Winnebach, elektrownia wodna Punibach znajduje się w bardzo delikatnym otoczeniu naturalnym / alpejskim, a architektura SELVOLO + projekt został nazwany przez SEL AG (Südtiroler Elektrizitäts-Aktiengesellschaft) w celu zarządzania integracją architektoniczną między formą, funkcją i otoczeniem.
Ponownie, SEL AG opracował określony projekt statyczny i inżynieryjny, który został starannie dostosowany do potrzeb estetycznych i architektonicznych w ścisłej współpracy z wyspecjalizowanymi inżynierami.
Dzięki uprzejmości architektury monovolume + design Tym razem celem było sprawne zintegrowanie raczej nieporęcznego tomu w łagodny pagórkowaty krajobraz.
Elektrownia wodna Punibach została w ten sposób pomyślana jako prawie liniowe pęknięcie na użytkach zielonych.
idealnie przyswojony do otoczenia, ale bez ukrywania jego charakteru.
To gwałtownie hamuje krajobraz otwarty, aby odsłonić maszyny we wnętrzach, które służą przekształceniu naturalnych mocy w użyteczną energię.
Ponownie, zgodnie z życzeniem klienta, udało się to osiągnąć dzięki prostym aranżacjom architektonicznym.
Określone położenie rurociągu ciśnieniowego, rury Y, turbin wodnych, kanału zwrotnego, jak również istniejącego osadnika piasku nie zostały zmienione.
Betonowa płyta wtopiona w grunt oddziela gładki pagórkowaty krajobraz i surową strukturę budynku wykonaną z naturalnych, ziemnych materiałów.
Dzięki architekturze monovolume + design W nocy wygląd zmienia się diametralnie: krajobraz znika w ciemności, elektrownia świeci przez lamelarną fasadę, stając się charakterystycznym punktem orientacyjnym widocznym z głównej drogi niedaleko.
Dzięki uprzejmości architektury monovolume + design Przekrój 01
[podobne: klimatyzator split do samodzielnego montażu, olx meble szczecin, izolbet a ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: izolbet a klimatyzator split do samodzielnego montażu olx meble szczecin