Beton dekoracyjny w budownictwie
Jak kupic zaprojektowac i wynajac mieszkanie z zyskiem

Architektura 21szego wieku : Roberto Cantoral Cultural Center / Broissin Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pau l Rivera Architekci: Broissin Architects Lokalizacja: Coyoacán México DF, Meksyk Projekt zespołu: Gerardo Broissin, David Suárez, Alejandro Rocha, Rodrigo Jiménez, Mauricio Cristóbal Projekt Rok: 2012 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Broissin Architetcs, Alejandro Rocha, Pau l Rivera + 30 Obszar projektu: 9 287 mkw.
Akustyka: Omar Saad, George Augspurger Inżynier budowy: Armando Serralde Konstrukcja stalowa: Nabor Castillo Współpracownicy: Enrique Guillen, Adrian Tellez, Gabriela Maldonado, Ruben Zepeda, Luis Mu.os, Erik Rubín, Jose Luis Durán, Sara Villanueva , Elizabeth Salinas, Juan Manuel Vargas, Pamela Moreno Powierzchnia: 17 679 m2 Zainspirowany ruchem batuty dyrygenta, projekt budynku składa się z pięciu dachów betonowych poruszających się w górę iw dół w harmonii, aby nadać kształt, przestrzeń i światło projekt.
Każdy dach reprezentuje linię instrumentów muzycznych, zawsze prostą, stałą i równoległą.
Chcieliśmy stworzyć projekt, który żyje dla drzew, ponieważ drzewa stanowią część jego życia.
Nie możemy myśleć o mrocznej i tradycyjnej sali koncertowej, gdy teren projektu znajduje się w leśnej okolicy z ogromnymi i starymi drzewami.
Linie tworzące fasadę poruszają się w górę iw dół, gdy gałęzie poruszają się na wietrze, przepuszczając światło słoneczne, tworząc fantastyczną paradę cieni.
Krok po kroku odwiedzający odkrywa projekt, przechadzając się po placu dostępu z zrelaksowanym umysłem, obserwując wszystko wokół siebie, czując, że sala koncertowa to coś więcej niż stal i beton, to zaproszenie do refleksji, aby poczuć harmonii wewnątrz i na zewnątrz oraz odkrywania wspaniałego i magicznego świata muzyki.
.
Pau l Rivera Budynek otacza cię, jego kształt zmienia się w kształt muzyki.
Nie jest to kaprys czy moda, chodzi tylko o dźwięk muzyki podróżującej po każdej przestrzeni, każdym siedzeniu, każdym rogu, nadając kształt każdemu marzeniowi, każdej pieśni.
.
Pau l Rivera Outside, biały beton na fasadzie reprezentuje czystość i oryginalność meksykańskiej muzyki; wewnątrz, czerwona sala koncertowa reprezentuje pasję meksykańskich kompozytorów.
.
Pau l Rivera
[podobne: węgielnica pryzmatyczna, kieliszki do wody, ewolucja planety małp cda ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ewolucja planety małp cda kieliszki do wody węgielnica pryzmatyczna